Välj regatta 

Regatta   Arrangör   Startdatum Slutdag Sista anm. dag Hemsida  
Rikscup #1 - Stenungsund 4 - 5 maj  Stenungsunds SS  2019-05-04 2019-05-05 2019-05-04 idrottonline.se/StenungsundsSS-Segling/  
Rikscup #2 - Hudiksvall 25-26 maj  HSSS  2019-05-25 2019-05-26 2019-05-18 hsss.se/  
Rikscup #3 - Uppsala 8-9 juni  USS  2019-06-08 2019-06-09 2019-06-08 idrottonline.se/UpsalaSegelSallskap/  
Rikscup #4 - Mariehamn 12-14 juli  ÅSS  2019-07-12 2019-07-14 2019-07-01 www.segel.ax/  
Swedish 606 Champoinship 2019  Borgholm BK  2019-08-09 2019-08-11 2019-08-08  
Rikscup #5 - Stockholm 31/8 - 1/9  Stockholms 606-klubb  2019-08-31 2019-09-01 2019-08-31 www.s606k.se/  
SSW Regatta Lidköping 28-29 sep  SSW  2019-09-28 2019-09-29 2019-09-28 sswlidkoping.se/  
 

  Deltagare sorterat på klass

Segelnr   Båtnamn   Klubb   Klass   Förnamn   Efternamn   Båttyp Besättning   LYS  
DEN 835  Jiwi  Sejlklubben Esrum Sø  606  Hans Egon  Møller   Gert Mortensen 0.000   
SWE500  SLAM  s606k  606  Niklas  Litoft   Johan Frank 0.000   
SWE 472  Bosch Rexroth  S606K  606  Staffan  Ek   Elke Cronenberg, Göran Bengtsson 0.000   
SWE 909  Wilda  Uppsala SS  606  Mikael  Gelin   Charlotte Bornudd 0.000   
836  606an  Ekerö BK  606  Göran  Thingvall   Mårten Blixt 0.000   
SWE 420  Alice  HSS  606  Pontus  Jansson   Marcus Sundgren 0.000   
SWE 814  Flygvapnet  FMSS (Lidköping)  606  Henrik  Alm   Magnus Fridh 0.000   
837  Järv  Stockholms 606  606  Rickard  Larsson   Fredrik Brötell 0.000   
SWE 128  HOT SHOT  SSWL  606  Jan  Forsaeus   Håkn Forsaeus 0.000   
1052  FM04  FMSS  606  Roger  Stenfelt   Fredrik Norén 0.000   
SWE 271  Sledgehammer  Borstahusens Segelsällskap BSS  606  Jonas  Jemt   Johnny Billström 0.000   
SWE 424  Experience II  S606K  606  Polly Margareta  Malmberg   2 0.000   
SWE 201  Ankan  HjoSS  606  Tor  Jansson   Kennet Hemberg 0.000   
SWE 914  Freak Out  NySS  606  Gunnar  Rehn   Jonas Yngwe 0.000   
109  sswl  606  lars  smit   christer glantz, carl danielsson 0.000   
SWE 809  Blått hav  Karlshamns segelsällskap, KSS  606  Pär  Nilsson   Georg Junborg 0.000   
SWE 548  Kvänum Kök  SSWL  606  Pontus  Apelberg   Jan Apelberg 0.000   
243  Sjööstjärnan  Hjbk  606  Per-ERik  Johansson   Robert Borgström 0.000 42339 Torslanda 
242  Euronics  SSW  606  Fredrik  Lööf   Fredrik Fischerström 0.000