Välj regatta 

Regatta   Arrangör   Startdatum Slutdag Sista anm. dag Hemsida  
Rikscup #1 - Stenungsund 13 - 14 maj  Stenungsunds SS  2017-05-13 2017-05-14 2017-05-12 http://idrottonline.se/StenungsundsSS-Segling/  
Rikscup #2 - Uppsala 10 - 11 juni  USS  2017-06-10 2017-06-11 2017-06-08 http://www.uss.nu/  
Swedish 606 Championship 2017  HSSS  2017-08-11 2017-08-13 2017-08-08 http://www.sm606.se/  
Rikscup #4 - Stockholm 2 - 3 september  Stockholms 606-klubb  2017-09-02 2017-09-03 2017-09-01 http://www.s606k.se/  
Rikscup #5 - Lidköping 30/9 - 1/10  SSW  2017-09-30 2017-10-01 2017-09-29 http://www.sswlidkoping.se/  
 

  Deltagare sorterat på klass

Segelnr   Båtnamn   Klubb   Klass   Förnamn   Efternamn   Båttyp Besättning   LYS  
SWE 920  Wave Rider  Gefle Segel Sällskap  606  Lars  Östlund   Hans Mehlstrans, Peter Lindberg 0.000   
SWE 208  Passupp V  Göteborgs Yacht Club  606  Filip  Hansen   Emil Hansen 0.000   
SWE 869  Thea  HSSS  606  Tomas  Persson   Anders Hansson 0.000   
SWE 414    HSSS  606  Bengt  Andersson   Kjell Jansson 0.000   
SWE 247  Mirtillo  HSSS  606  Joakim  Enerud   Klara Enerud 0.000   
SWE 834    HSSS  606  Mats  Holmlund  606  Lena Holmlund 0.000   
SWE 858  Emma  HSSS  606  Michael  Persson   Hans Holmberg 0.000   
SWE 232  Comfort båten  HSSS  606  Tomas  Persson   Anders Hansson 1.000   
SWE 516  Darth Vader  Hudiksvalls sjösportsällskap  606  Fredrik  Andersson   Per Brinkberg 0.000   
SWE 877  Lisa  JKV Västerås  606  Håkan  Olsson   Karl Kindh 0.000   
SWE 357  KSSS  606  Erik  Lindén   Ola Lindén 0.000   
SWE 488  Niskalina  KSSS  606  Michael  Schibbye   Mårten och Christian Agneskog 0.000   
SWE 914  Freak Out  OXSS  606  Gunnar  Rehn   Stefan Eriksson 0.000   
SWE 813  Sledgehammer  Råå Jolleklubb  606  Jonas  Jemt   Christer Jacobson 0.000   
SWE 817  Vattnet  S606K  606  Niklas  Clementsson   Jakob Thun 0.000   
SWE 242  Guldkudden  S606K  606  Johan  Qviberg  SWE 606  Michael Nettelbladt 0.000   
SWE 933  Maverick  S606K  606  Hans  Eckerström   Anders Edblad 0.000   
SWE 875  BlackOut  S606K  606  Aron  Svedin   Vasilij Gunnermark 0.000   
SWE 836  Happy Yachting  S606K  606  Martin  Angsell   Johan Säwensten 0.000   
SWE 868  Yrsa  S606K  606  Thomas  Olrog   Magnus Ahnme 0.000   
SWE 871  Kaeraste  S606K  606  Annika  Lundberg  606  Jon Brännström, Jenny Andersson 0.000   
SWE 424  Experience II  S606K  606  Margareta  Malmberg   1 0.000   
SWE 611  Båtaccenten  S606K  606  Mikael  Bogefors   Thomas Pyddoke 0.000   
SWE 905  Out of control  S606K  606  Peter  Pohl   Hans Guste 0.000   
SWE 428  Tung VII  S606K  606  Björn  Gustavsson   kkö 0.000   
SWE 822  Honolulu Baby II  S606K  606  Jonas  Hamberg   Gunnar Alaeus 0.000   
SWE 109  LarzChristrez  SSWL  606  Lars  Smit   Christer Glantz 0.000   
SWE 470  P-Lisa  SSÅV  606  Torgny  Bergh   Anders Boström 0.000   
SWE 226  Storken  SSÅV  606  Per  Boström   Fredrik Edgren 0.000   
SWE 493  Jordgubben  Stenungsunds ss  606  Hans  Oskarsson   Magnus Lundberg 0.000   
Första Föreg   1 2 av2  Nästa Sista