Välj regatta 

Regatta   Arrangör   Startdatum Slutdag Sista anm. dag Hemsida  
Rikscup #1 - Stenungsund 13 - 14 maj  Stenungsunds SS  2017-05-13 2017-05-14 2017-05-12 http://idrottonline.se/StenungsundsSS-Segling/  
Rikscup #2 - Uppsala 10 - 11 juni  USS  2017-06-10 2017-06-11 2017-06-08 http://www.uss.nu/  
Swedish 606 Championship 2017  HSSS  2017-08-11 2017-08-13 2017-08-08 http://www.sm606.se/  
Rikscup #4 - Stockholm 2 - 3 september  Stockholms 606-klubb  2017-09-02 2017-09-03 2017-09-01 http://www.s606k.se/  
Rikscup #5 - Lidköping 30/9 - 1/10  SSW  2017-09-30 2017-10-01 2017-09-29 http://www.sswlidkoping.se/  
 

  Deltagare sorterat på klass

Segelnr   Båtnamn   Klubb   Klass   Förnamn   Efternamn   Båttyp Besättning   LYS  
SWE 414    HSSS  606  Bengt  Andersson   Kjell Jansson 0.000   
SWE 834    HSSS  606  Mats  Holmlund  606  Lena Holmlund 0.000   
SWE 357  KSSS  606  Erik  Lindén   Ola Lindén 0.000   
SWE 875  BlackOut  S606K  606  Aron  Svedin   Vasilij Gunnermark 0.000   
SWE 611  Båtaccenten  S606K  606  Mikael  Bogefors   Thomas Pyddoke 0.000   
SWE 232  Comfort båten  HSSS  606  Tomas  Persson   Anders Hansson 1.000   
SWE 218  Covfefe  Umeå Segelsällskap  606  Petter  Conradsson   Jacob Isaksson 0.000   
SWE 516  Darth Vader  Hudiksvalls sjösportsällskap  606  Fredrik  Andersson   Per Brinkberg 0.000   
SWE 101  E.T  Söderhamns segelsällskap  606  Team  E.T   Tomas Strömer Erik Lindqvist 0.000   
SWE 858  Emma  HSSS  606  Michael  Persson   Hans Holmberg 0.000   
SWE 424  Experience II  S606K  606  Margareta  Malmberg   1 0.000   
SWE 914  Freak Out  OXSS  606  Gunnar  Rehn   Stefan Eriksson 0.000   
SWE 242  Guldkudden  S606K  606  Johan  Qviberg  SWE 606  Michael Nettelbladt 0.000   
SWE 836  Happy Yachting  S606K  606  Martin  Angsell   Johan Säwensten 0.000   
FIN 82  HETERO FRAMMÅT  ÅSS  606  Thomas  Tennström   Jasper Karlsson 0.000   
SWE 822  Honolulu Baby II  S606K  606  Jonas  Hamberg   Gunnar Alaeus 0.000   
SWE 493  Jordgubben  Stenungsunds ss  606  Hans  Oskarsson   Magnus Lundberg 0.000   
SWE 334  Joy Ride  Sundsvall Njurunda Båtklubb  606  Mårten  Andersson   Olof Melander 0.000   
SWE 871  Kaeraste  S606K  606  Annika  Lundberg  606  Jon Brännström, Jenny Andersson 0.000   
SWE 109  LarzChristrez  SSWL  606  Lars  Smit   Christer Glantz 0.000   
SWE 500  Lille Gul  Trälhavets BK  606  Markus  Björk   Anders Bengtsson 0.000   
SWE 877  Lisa  JKV Västerås  606  Håkan  Olsson   Karl Kindh 0.000   
SWE 130  Majsan  Storsjöns segelsällskap  606  Johanna  Persson   Marcus Olofsson 0.000   
SWE 933  Maverick  S606K  606  Hans  Eckerström   Anders Edblad 0.000   
SWE 605  Minus 1  Upsala SS  606  Johan  Mattsson   Olof Högqvist 0.000   
SWE 247  Mirtillo  HSSS  606  Joakim  Enerud   Klara Enerud 0.000   
SWE918  Nefertiti  Stockholms 606 klubb  606  Kaj  Möller   Hemlig Rorsman 0.000 16854 Bromma 
SWE 488  Niskalina  KSSS  606  Michael  Schibbye   Mårten och Christian Agneskog 0.000   
SWE 905  Out of control  S606K  606  Peter  Pohl   Hans Guste 0.000   
SWE 470  P-Lisa  SSÅV  606  Torgny  Bergh   Anders Boström 0.000   
Första Föreg   1 2 av2  Nästa Sista