Välj regatta 

Regatta   Arrangör   Startdatum Slutdag Sista anm. dag Hemsida  
Rikscup #1 - Stenungsund 13 - 14 maj  Stenungsunds SS  2017-05-13 2017-05-14 2017-05-12 http://idrottonline.se/StenungsundsSS-Segling/  
Rikscup #2 - Uppsala 10 - 11 juni  USS  2017-06-10 2017-06-11 2017-06-08 http://www.uss.nu/  
Swedish 606 Championship 2017  HSSS  2017-08-11 2017-08-13 2017-08-08 http://www.sm606.se/  
Rikscup #4 - Stockholm 2 - 3 september  Stockholms 606-klubb  2017-09-02 2017-09-03 2017-09-01 http://www.s606k.se/  
Rikscup #5 - Lidköping 30/9 - 1/10  SSW  2017-09-30 2017-10-01 2017-09-29 http://www.sswlidkoping.se/  
 

  Deltagare sorterat på klass

Segelnr   Båtnamn   Klubb   Klass   Förnamn   Efternamn   Båttyp Besättning   LYS  
SWE 932    GKSS  606  Niclas  Wallin   Douglas Jacobsson 0.000   
FIN5  Rötjut  Havsörnarna  606  Dag  Sunden-Cullberg   Gustaf Nyblaeus 0.000   
SWE 858  Emma  HSSS  606  Michael  Persson   Hans Holmberg 0.000   
SWE 869  Thea  HSSS  606  Tomas  Persson   Anders Hansson 0.000   
SWE 414    HSSS  606  Bengt  Andersson   Kjell Jansson 0.000   
SWE 905  Out of Control  S606K  606  Peter  Pohl   Hans Guste 0.000   
SWE 817  Vattnet  s606k  606  Niklas  Clementsson   Simon Dismo 0.000   
SWE 563  Little Salinas  S606K  606  Peter  Kjerfve  606  Fredrik Bonorden 0.000   
SWE 428  Tung XII  S606k  606  Björn  Gustavsson   Jonas Lindberg 0.000   
SWE 871  Kaeraste  S606K  606  Annika  Lundberg  606  Jenny Andersson 0.000   
SWE 611  BåtAccenten  S606k  606  Mikael  Bogefors   Thomas Pyddoke 0.000   
SWE875  Blackout  S606K  606  Vasilij  Gunnermark   Aron Svedin 0.000   
SWE 424  Experience II  s606k  606  Margareta  Malmberg   1 0.000   
SWE 933  Maverick  S606K  606  Hans  Eckerström   Anders Edblad 0.000   
SWE 500  Lille Gul  S606k  606  Markus  Björk   Anders Bengtsson 0.000   
SWE 822  Honolulu Baby II  S606K  606  Gunnar  Alaeus   Jonas Hamberg 0.000   
SWE 918  Nefertiti  Stockholms 606 klubb  606  Kaj  Möller   Joylon 0.000   
SWE 101  E.T  Söderhamns segelsällskap  606  Team  E.T   Tomas Strömer Erik Lindqvist 0.000   
SWE 879  White Queen  Trälhavets BK  606  Anders  Hjelmblad   Johan Skåntorp 0.000   
SWE 909  Wilda  Upsala SS  606  Mikael  Gelin   Charlotte Bornudd-Gelin 0.000   
SWE 908  Snövit  USS  606  Fredrik  Mattsson  606  Calle Elfström 0.000