Välj regatta 

Regatta   Arrangör   Startdatum Slutdag Sista anm. dag Hemsida  
Rikscup #1 - Stenungsund 4 - 5 maj  Stenungsunds SS  2019-05-04 2019-05-05 2019-05-04 idrottonline.se/StenungsundsSS-Segling/  
Rikscup #2 - Hudiksvall 25-26 maj  HSSS  2019-05-25 2019-05-26 2019-05-18 hsss.se/  
Rikscup #3 - Uppsala 8-9 juni  USS  2019-06-08 2019-06-09 2019-06-08 idrottonline.se/UpsalaSegelSallskap/  
Rikscup #4 - Mariehamn 12-14 juli  ÅSS  2019-07-12 2019-07-14 2019-07-01 www.segel.ax/  
Swedish 606 Champoinship 2019  Borgholm BK  2019-08-09 2019-08-11 2019-08-08  
Rikscup #5 - Stockholm 31/8 - 1/9  Stockholms 606-klubb  2019-08-31 2019-09-01 2019-08-31 www.s606k.se/  
SSW Regatta Lidköping 28-29 sep  SSW  2019-09-28 2019-09-29 2019-09-28 sswlidkoping.se/  
 

  Deltagare sorterat på klass

Segelnr   Båtnamn   Klubb   Klass   Förnamn   Efternamn   Båttyp Besättning   LYS  
SWE 271  Sledgehammer II  Råå Jolleklubb  606  Jonas  Jemt   Christer Jacobson 0.000   
SWE 869  Thea  s606k  606  Niklas  Litoft   Simon Dismo 0.000   
SWE 918  rededge  S606K  606  Pelle  Nihlmark   Anders Edblad 0.000   
SWE 208  Passupp V  GYC, Göteborgs Yacht Club  606  Hasse  Hansen   Emil Hansen 0.000   
SWE 879  White Queen  Trälhavets Båtklubb  606  Anders  Hjelmblad   Johan Skåntorp 0.000   
SWE 233  NN  Mariestads segelklubb  606  Anders  Blom   Jan Carlsson 0.000   
SWE 905  Escape jr  S606K  606  Peter  Pohl   Hans Guste 0.000   
SWE 430  Project 100  Lss  606  Michael  Nettelbladt   Fredrik Röjås 0.000   
SWE 423  Euphoria  OXSS  606  Jan  Hallberg   Håkan Andersson 0.000   
SWE 849  s606k  606  Lotta  Dahl   Anja Kullberg, Karin Skantze 0.000   
SWE 896  Timantti  S606K  606  Martin  Angsell   Pär Johansson 0.000   
SWE 244  Gladiator  Ekerö BK  606  Patrik  Karlsson   Johnny Rickman 0.000   
SWE 424  Experience II  s606k  606  Polly  Malmberg   Melissa Feldmann 0.000   
SWE 470  P-LISA  SSÅV  606  Torgny  Bergh   Anders Boström 0.000   
DEN 912  912  Hellerup Sejlklub  606  Thomas Ø.  Wittendorff   Knud Hansen 0.000   
SWE 357  Yster  HKK  606  Erik  Dahlén   Mattias Gustafsson 0.000   
Swe 864  XXX  Ksss  606  Jörgen  Sundelin   Mikael Sundelin 0.000   
SWE 859  No name  GKSS  606  Magnus  Anderberg   Martin Anderberg 0.000   
SWE 109  Larschristerz  sswl  606  Lars  Smit   Björn Smit 0.000   
Swe 203  Speedy Hildur 3  S606K  606  Per  Söderberg   Mikael Bokell 0.000   
SWE 472    S606K  606  Göran  Bengtsson   Kaj Möller 0.000   
SWE 836  EkBK  606  Jan  Björnsjö   Mårten Blixt 0.000   
SWE 909  Wilda  Uppsala SS  606  Mikael  Gelin   Charlotte Bornudd 0.000   
SWE 242  Flatout  StSS  606  Jonas  Berntsson   Mattias Heiding 0.000   
SWE 439  Raindrops  S606K  606  Jonas  Weståker   Nils Bergstrand 0.000   
SWE 914  Freak Out  NySS  606  Gunnar  Rehn   Linus Rehn 0.000   
SWE 822  Honolulu Baby II  s606k  606  Jonas  Hamberg   Gunnar Alaeus 0.000   
SWE 559  Lish  Karlshamns SS  606  Staffan  Ek   Håkan Ek, Herman Kilsäter 0.000   
DEN 721  Farmor  SES  606  Søren  Sigurdsson   Peter Sigurdsson 0.000   
SWE 837  Järv  S606k  606  Richard  Larsson   Ebba Brötell 0.000   
Första Föreg   1 2 av2  Nästa Sista